Sektörden Haberler

Dynatrace, Bulut Uygulama Güvenliği Pazarına Giriyor

9 Aralık 2020 Çarşamba


Yeni platform modülü, üretim ve üretim öncesi ortamlar için Kubernetes ve DevSecOps için optimize edilmiş sürekli çalışma zamanı uygulama güvenliği sağlar.

Yazılım zekası  şirketi Dynatrace (NYSE: DT), endüstri lideri Yazılım Zekası Platformuna yeni bir modül ekleyerek bulut uygulama güvenliği pazarına girdiğini duyurdu. Dynatrace® Uygulama Güvenliği Modülü, üretim aşaması ve üretim öncesi uygulamalar için sürekli çalışma zamanı uygulaması, kendi kendini koruma (RASP) yetenekleri sağlar ve Kubernetes mimarileri, DevSecOps yaklaşımları için optimize edilmiştir. Bu modül, Dynatrace® Yazılım Zekası Platformunun otomasyonunu, yapay zekasını, ölçeklenebilirliğini ve kurumsal düzeyde sağlamlığını devralır ve bunu modern bulut RASP kullanım durumlarına genişletir. Dynatrace müşterileri, güvenlik kapsamını ve hassasiyeti anında artırmak için şu anda Dynatrace platformunu kullanan dünyanın önde gelen kuruluşlarını güçlendiren bu modülü tek bir tuşla başlatabilir. 

Stelliant Bilgi Güvenliği Sorumlusu Julien Bourteele, "Dynatrace Uygulama Güvenliği tam çalışma süresi tespiti sağlar" dedi. "Bu bizi çok daha güvende hissettiriyor çünkü kör noktalarımızın olmamasını ve yanlış pozitifleri kovalayarak zaman kaybetmememizi sağlıyor. Bu, daha hızlı ve daha güvenle inovasyon yapmamıza yardımcı oluyor. "

IDC, 2022'ye kadar dünya çapındaki yeni kurumsal uygulamaların % 90'ının, mikro hizmetler, kapsayıcılar ve sunucusuz işlevlerden yararlanan çevik metodolojiler ve API tabanlı mimariler kullanılarak bulutta yerel olarak geliştirileceğini öngörüyor.

Uygulama güvenliğine yönelik geleneksel yaklaşımlar, bu sürekli değişen ortamlara ayak uyduramaz. Güvenlik tehditlerini yönetmek için birden fazla araca yatırım yapmış olsalar da kuruluşlar, riskler ve bunların bulut tabanlı uygulamalar üzerindeki etkileri hakkında kör noktalar ve belirsizlikler yaşamaya devam ediyor. Güvenlik açıkları tespit edildiğinde, mevcut yaklaşımlar, kesin olmayan risk ve etki analizi sağlayan ve ekipleri yanlış pozitifleri kovalayarak zaman kaybetmeye zorlayan manuel süreçler gerektirir.  Ek olarak, hızlandırılmış yenilik ve DevSecOps süreçleri, güvenlik testini "sola" kaydırarak, kodun güvenlik açıklarına sahip olmamasını sağlamak için geliştiricilere daha fazla sorumluluk yükledi. Ekiplerin örneklenmiş veya planlanmış tarama sonuçlarına göre riskleri manuel olarak analiz etmesi, değerlendirmesi ve yönetmesi için zaman olmadığından, en yaygın ve iyi belgelenmiş güvenlik açıkları bile tespit edilemeyebilir ve bilgisayar korsanlarının yararlanmasına açık kalabilir.

Dinamik bulutta yerel ortamlar, uygulama güvenliğini bozarak zaman içinde 18 milyar dolarlık bir pazar olacağı tahmin edilen şeyi yarattı. Dynatrace® Uygulama Güvenliği, bu fırsat için özel olarak oluşturulmuştur ve DevSecOps ekiplerinin aynı anda güvenliği sağlarken işin gerektirdiği hızda inovasyon yapmasını sağlar. Dynatrace Application Security, otomatikleştirilmiş RASP yeteneklerini temel platform güçleriyle birleştirerek kuruluşların şunları yapmasını sağlar:

Neleri etkiledikleri ve iş öncelikleri dahil olmak üzere üretim ve üretim öncesi ortamlarındaki güvenlik açıklarını hassas bir şekilde belirleyin ve Smartscape® tarafından sağlanan gerçek zamanlı topoloji haritalama ve PurePath®'den kod düzeyinde analiz ile dağıtılmış izleme ile yanlış pozitifleri ortadan kaldırın.

OneAgent® tarafından desteklenen otomatik ve sürekli keşif ve enstrümantasyon ile eksiksiz bir güvenlik açığı kapsamı elde edin ve bir kod değişikliğini veya yeni dağıtımı asla kaçırmayın.

 
Değişiklikleri otomatik ve sürekli olarak belirlemek, uyarıları önceliklendirmek ve güvenlik açıklarının kaynağı, yapısı ve ciddiyeti hakkında kesin yanıtlar sunmak için Davis ™ AI yardımı ile risk ve etki analizini, iyileştirmeyi ve işbirliğini önemli ölçüde hızlandırın.
Ayrıntılı, yüksek kaliteli güvenlik açığı bilgileri sağlayın ve Snyk Intel ile yerleşik entegrasyon yoluyla potansiyel olarak tehlikeye giren kodu düzeltmek için gereken içgörülere erişim sağlayın.

Raiffeisen Software GmbH Uygulama Güvenliği Yönetimi'nden Jürgen Plasser, "Dynatrace Uygulama Güvenliği sayesinde DevSecOps ekiplerimiz, Kubernetes ortamımızdaki güvenlik açıklarına karşı savunmaları gereken% 100 üretim çalışma zamanı görünürlüğünü nihayet elde ettiler" dedi."Dynatrace’in gerçek zamanlı, topolojiye dayalı ve hassas risk değerlendirmesi, enerjimizi iş için önemli olan noktalara odaklamamıza olanak tanıyor ve binlerce yanlış pozitif üzerinde çalışırken harcanan zamanı ortadan kaldırıyor."

Kanıtlanmış, web ölçekli bir platform üzerine inşa edilen yeni Dynatrace® Uygulama Güvenliği Modülü, bugün Dynatrace platformu müşterileri için mevcuttur.

Dynatrace'in Kurucusu ve Baş Teknoloji Sorumlusu Bernd Greifeneder, "Bir süredir müşterileri erken benimseyen bu platform uzantısı üzerinde çalışıyoruz ve ilk yeteneklerimizi pazara sunmanın heyecanını yaşıyoruz" dedi. "Dynatrace Uygulama Güvenliği, kuruluşların güvenlik liderliğine, üretim ve üretim öncesi ortamlarının sürekli, otomatik çalışma zamanı analizi yoluyla korunduğuna dair güven sağlarken DevSecOps ekiplerinin önemli olan şeylere odaklanmasına, bağlamdaki güvenlik açıklarını anlamasına ve daha hızlı daha güvenli yayın döngüleri gerçekleştirmek için bunları proaktif olarak çözmesine olanak tanır. Tıpkı modern bulutun dönüştürücü etkisinden yararlanarak performans izleme ve yönetim pazarını yeniden tanımladığımız gibi, bunu bulut uygulama güvenliği pazarında tekrar yapıyoruz. "

Uygulama Güvenliği, Dynatrace® Yazılım Zekâsı Platformunun bir parçası olarak Altyapı İzleme, Uygulama ve Mikro Hizmet İzleme, Dijital Deneyim İzleme, İş Analitiği ve Bulut Otomasyonu'na katıldı.

Dynatrace Application Security'nin kuruluşunuza nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için Lütfen bizimle iletişime geçin.SEKTÖRDEN HABERLER

Dynatrace, 2021 APM ‘Gartner Magic Quadrant’ Raporunda

Vizyon Bütünlüğü ve Başarılı Proje Gerçekleştirme Açısından En Yüksek ve En İleride Olarak Konumlandırılmıştır.

2020 Gartner Raporu

Dynatrace üst üste 10. kez lider. Gartner'ın 2020 APM Raporu Yayınlandı.

Perform Europe 2018

Perform Europe 2018 in Barcelona

Constantly innovating. 7 years a Gartner MQ leader.

Gartner recognizes Dynatrace as a leader for the 7th consecutive year in the 2016

Compuware - Yazılım Performans Mühendisliği

18 – 19 Şubat 2014 tarihlerinde Hollanda Amsterdam'da düzenlenen Yazılım Performans Yönetimi, Network Performans Yönetimi

"Network Performans" Eğitimi

31 Mart – 5 Nisan 2014 tarihlerinde Compuware-İngiltere - Maidenhead ofisinde, "Network Performans Yönetimi"