Sektörden Haberler

Dynatrace, Microsoft Azure ve Bulut Dönüşüm

1 Kasım 2021 PazartesiDynatrace Microsoft ile stratejik ortaklığını daha da geliştirdi.  Geçen yıl boyunca, Microsoft Azure Marketplace aracılığıyla Dynatrace'in Yazılım Zekası Platformuna erişimin yanı sıra tüm Azure Monitor hizmetlerinin kapsamını duyurdu.  Şimdi, bir SaaS çözümü olarak Microsoft Azure'da ve yerel olarak Azure portalında Dynatrace Software Intelligence Platform'un kullanılabilirliğini duyurarak mevcut ortaklık daha da genişletildi.Bu duyurular, Dynatrace ve Microsoft'un dünyanın en büyük kuruluşlarının hibrit, çoklu bulut karmaşıklığının azaltılmasına ve dijital dönüşümü hızlandırmasına yardımcı olma konusundaki ortak kararlılığını yansıtıyor.

Bir SaaS çözümü olarak Microsoft Azure'da bulunan Dynatrace platformu ile kullanıcılar, tamamen Azure bulutunda çalışırken Dynatrace'in temel bulut yerel, web ölçekli mimarisinin tüm avantajlarından yararlanacak.


Dynatrace tam yığın gözlemlenebilirlik panosuAzure portalında Dynatrace platformunun kullanılabilirliği, müşterilere Dynatrace'in Azure'da otomatik ve akıllı gözlemlenebilirlik ve çalışma zamanı uygulama güvenliğini kullanma konusunda sorunsuz bir deneyim sağlayacaktır.  Bu yerel kullanılabilirliğin avantajları şunları içerir:

  • Tümleşik yerleştirme: Dynatrace'i kullanabilir ve tümleştirmeyi Azure portalı üzerinden yönetebilirsiniz.  Bu gelişmiş yerleştirme deneyimi, Dynatrace kurulumunu otomatik hale getirir, böylece yeni kullanıcılar, ister tamamen Azure'da olsunlar, isterse hibrit veya çoklu bulut ortamlarına yayılmış olsunlar, Dynatrace ile uygulamalarının durumunu ve performansını hızlı bir şekilde izlemeye başlayabilirler.
  • Birleştirilmiş faturalandırma: Dynatrace maliyetleri, Azure aylık faturalandırması aracılığıyla raporlanacak ve müşterilerin Azure ve Dynatrace satışlarını tedarik etmesini ve uyumlu hale getirmesini kolaylaştıracak.

Azure aylık faturalandırma yoluyla raporlanan birleştirilmiş faturalandırma
  • Tek oturum açma: Dynatrace portalı için ayrı kimlik doğrulamaya gerek yoktur.  Bu, güvenliği ve uyumluluğu artırır ve sorun giderme, performansı optimize etme ve ekipler arası işbirliği için tek bir kaynak oluşturur.

Tek oturum açma, ayrı kimlik doğrulamaya gerek yok
  • Günlükler ve Ölçümler: Azure İzleyici ölçümlerinin ve günlüklerinin (abonelik etkinliği ve kaynak günlükleri) Dynatrace'e otomatik olarak alınmasını sağlar.

Azure İzleyici ölçümlerinin ve günlüklerinin otomatik olarak alınması
  • Metrik toplama: Tüm Azure kaynak ölçümlerini otomatik olarak Dynatrace'e gönderir.
  • OneAgent dağıtımı: Dynatrace'i ön uçtan arka uca operasyonel ve iş performansı ölçümleri için bulut platformlarında kurun.  Dynatrace aracılarını Azure portalından tek veya birden çok sanal makineye ve Azure Uygulama Hizmetlerine yükleyin veya kaldırın.
  • Dynatrace'i Azure portal içinde yönetin: Hangi kaynakların Azure ölçümlerini ve günlüklerini bir bakışta gönderdiğini doğrulayabilir ve gerektiğinde değişiklik yapabilirsiniz.
  • Daha derin Azure CLI tümleştirmesi: Bu kaynakların dağıtımlarını ARM şablonlarıyla veya Terraform gibi diğer üçüncü taraf IAAC platformlarıyla daha da genişletmek için Dynatrace kaynaklarını Azure CLI'den kolayca yönetebilirsiniz.

Azure CLI'den Dynatrace kaynaklarını yönetin

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
 SEKTÖRDEN HABERLER

Dynatrace, 2021 APM ‘Gartner Magic Quadrant’ Raporunda

Vizyon Bütünlüğü ve Başarılı Proje Gerçekleştirme Açısından En Yüksek ve En İleride Olarak Konumlandırılmıştır.

2020 Gartner Raporu

Dynatrace üst üste 10. kez lider. Gartner'ın 2020 APM Raporu Yayınlandı.

Perform Europe 2018

Perform Europe 2018 in Barcelona

Constantly innovating. 7 years a Gartner MQ leader.

Gartner recognizes Dynatrace as a leader for the 7th consecutive year in the 2016

Compuware - Yazılım Performans Mühendisliği

18 – 19 Şubat 2014 tarihlerinde Hollanda Amsterdam'da düzenlenen Yazılım Performans Yönetimi, Network Performans Yönetimi

"Network Performans" Eğitimi

31 Mart – 5 Nisan 2014 tarihlerinde Compuware-İngiltere - Maidenhead ofisinde, "Network Performans Yönetimi"